Как пойти в детский сад без прививок?

Наименование товара: 

Хочу поделиться с вами нашим опытом о том, как мы устраивались законным путем в детский садик без прививок дважды. Не претендую, что так будет с каждым, ведь везде все индивидуально.

Доводы, из-за которых я против вакцинации, здесь я рассматривать не буду, об этом будет отдельный пост. Что делать родителям, которые не могут устроить своих детей в детский садик по причине отказа от вакцинации? Как быть, ведь конституционное право их детей попрано, поликлиника кивает на детсад, а детсад - на поликлинику? Получается замкнутый круг, у родителей опускаются руки, в итоге - справка о прививках есть, но фиктивная.

Давайте разберемся, как избежать фиктивных справок о прививках, поскольку данный поступок нечестный, в первую очередь, по отношению к своему ребенку. Таким образом люди уходят от проблем, но в случае чего, ребенка будут лечить как уже вакцинированного. Методы лечения в таком случае значительно облегчают терапию привитого ребенка, а для непривитого это может повлечь за собой тяжелые последствия.

У нас есть непривитый ребенок (или одна БЦЖ, неважно) уже почти садиковского возраста (2-3 года), есть неуемное желание приобщать его к коллективу или попросту маме нужно выходить на работу. В наличие также проблема в виде педиатра и прочего медперсонала лечебного учреждения, нежелающего выдавать справку. Добавим сюда еще и персонал детского садика, требующий оформленной медкарты по всем правилам.

Сразу скажу, что начинала я свою "правовую" деятельность с портала Прививок нет http://www.privivok.net.ua а именно с этой схемы, которую разработал участник форума http://www.privivok.net.ua/content/665-faq-po-privovochnym-voprosam-i-metodam-ih-resheniya-ot-mike

С ЧЕГО НАЧАТЬ?


В нашей стране, чтобы попасть вовремя в выбранный вами садик (или в несколько), нужно занять электронную очередь (об этом будет отдельный пост). После этого периодически отслеживайте эту самую очередь на сайте. Далее вы навестите заведующую, когда будете примерно в 20-х числах по списку и скажете, что, мол, уже можем начинать ходить. Вам дадут добро и здесь начинается самое интересное: от вас потребуют оформить медкарту. Кстати говоря, не все заведующие сразу интересуются наличием прививок. Если вы заявили заведующей д/с о том, что у вас нет ни одной из требуемых прививок (или у вас есть несколько, но их явно не хватает), говорите, что этот вопрос вы решите с поликлиникой. Уточните, если будет оформлена медкарта и поликлиника даст добро на посещение садика, примет ли она вас?

В такой формулировке отказать заведующая не сможет. А если попытается, то это будет уже совсем другая история, которую мы рассмотрим чуть позднее. Допустим, она пристала на предложение и вы идете в поликлинику оформляться в садик.

ПОХОД К ПЕДИАТРУ

 

Для оформления медкарты в поликлинике, вам необходимо будет купить тетрадку в клеточку. Записываетесь на прием к педиатру, берете в регистратуре или из дома амбулаторную карточку ребенка и идете на прием. Если у вас до сих пор не оформлен отказ от вакцинации, вы можете это сделать на таком примере http://www.privivok.net.ua/forms:

Пример заявления об отказе от вакцинации

                                                                                             "Завідувачу поліклініки № …,
                                                                                              ………………………………
                                                                                              батьків дитини ………………
                                                                                              …………………………………
                                                                                              …………………………………
 
 

Заява
 
 Я, ………………………………, заявляю про відмову від усіх профілактичних щеплень, а також проби Манту, флюорографії й інших профілактичних медичних маніпуляцій моїй дитині ………………………………, окрім випадків термінової медичної допомоги за життєвими показаннями.
 
 1) Відмовляюся від подальших вакцинацій, ревакцинацій та біопроб (Манту, р.Пирке) через наявність у їхньому складі одного (у деяких випадках- декількох відразу) з токсичних компонентів: солей ртуті, солей алюмінію, формальдегіду, фенолу. За результатами міжнародних досліджень ці речовини є причинами розвитку Аутизму, хвороби Альцгеймера, раку, Синдрому Раптової Дитячої Смерті.
 
 2) Відмовляюся від можливої вакцинації краснухи, Гепатиту В, вітрянки з етичних міркувань через використання у виробництві вакцин диплоїдних клітин тканин абортованих плодів людини.
 
 3) Ця відмова є обміркованим та зваженим рішенням, прийнятим на підставі детального і всебічного вивчення питань, пов'язаних з вакцинацією, особистого досвіду і цілком відповідає нормам діючого законодавства, у тому числі:
 
 Закон України „Основи законодавства України про охорону здоров'я”: 
  
Ст.42 Ризиковані методи ... профілактики ... визнаються допустимими, якщо вони ... застосовуються за згодою інформованого про їх можливі шкідливі наслідки пацієнта
Ст.43 Щодо пацієнта, який не досяг віку 15 років, медичне втручання здійснюється за згодою їх законних представників.
 
 Закон України „Про захист населення від інфекційних хвороб”: 
  
Ст.12 Повнолітнім дієздатним громадянам профілактичні щеплення проводяться за їх згодою... Особам, які не досягли п'ятнадцятирічного віку..., щеплення проводяться за згодою їх батьків.
 Ознайомлений зі змістом Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб", лікарем проінформований про можливі наслідки відсутності щеплень.
 
 Також хочу звернути Вашу увагу, що вакцино-профілактична діяльність Вашого медичного закладу суперечить законодавству України, оскільки внаслідок такої діяльності здоров'ю пацієнта може бути завдано шкоди через поствакцинальні ускладнення (Додаток 1 до Інструкції з Наказу МОЗ №48 від 03.02.2006), що заборонено статтею 42 Закону України „Основи законодавства України про охорону здоров'я”. У разі відкриття карної справи за фактом спричинення вказаної шкоди комусь із пацієнтів, ця заява може служити обставиною, що обтяжує Вашу провину, бо є попередженням про факт порушення законодавства України. Нагадую Вам, що інформація про факт цієї заяви стосується стану здоров’я громадянина, тому є лікарською таємницею і не підлягає розголошенню, згідно законодавства України. "

На приеме педиатр выдаст вам направления к узким специалистам, чаще всего это: стоматолог, окулист, ЛОР, хирург, невропатолог. Если ваш малыш наблюдается у другого профильного специалиста, тогда от него тоже нужна будет резолюция. Если у ребенка нет прививок вообще, врач-педиатр отсылает на консультацию: а) иммунолог, б) фтизиатр, в) иммунолог и фтизиатр, г) прививочная комиссия. Из этих пунктов вам может быть выдан любой, или все вместе, в зависимости от вредности :)) Главное, не пугайтесь, это норма. Обычно, посылают в пункт а-б, реже в пункт г. Также врач дает направления на анализы: анализ мочи общий, анализ мочи на сахар, анализ крови общий + формула, анализ кала на я/г, анализ на энтеробиоз (все эти анализы мы будем разбирать отдельными постами, чтобы вы могли разобраться что к чему). Желает вам удачи и говорит, чтоб вернулись со всеми резолюциями. Это в лучшем случае.

В худшем случае в самом начале вашего посещения вас будут запугивать осложнениями после детских инфекционных болезней, рассказывать о пользе и жизненной важности вакцинации, угрожать непринятием в детский сад и школу. Заметьте, ни разу не будет упомянута угроза развития серьезных поствакцинальных осложнений, а расскажут только о температуре и покраснении. Если на этом этапе вы не сдадитесь и будете настаивать на своем, твердо заявите о своей позиции. Тогда педиатр пойдет по пути оформления документов в садик при "лучшем случае" (выше).

Что нам говорит БУКВА ЗАКОНА о подготовке ребенка к поступлению в детский сад в поликлинике.

- Про удосконалення амбулаторно-поліклінічної допомоги дітям в Україні ( Наказ МОЗ України № 434 29.11.02) - частина 6. Примірне положення про підготовку дітей на педіатричній дільниці до відвідування дошкільного навчального закладу http://poliklinika.kiev.ua/dokumenty/2-nakazy-moz-ukrainy/8-434-291102.html?start=5

І. Про підготовку дітей на педіатричній дільниці до відвідування дошкільного навчального закладу

1. Підготовка дітей здійснюється лікарем-педіатром дільничним, медичною сестрою дільничною, медичною сестрою кабінету здорової дитини.
2. Підготовка включає в себе систематичне спостереження на педіатричній дільниці з метою забезпечення гармонійного психофізичного розвитку, оптимального сімейного виховання а саме:
2.1. обов’язковий медичний профілактичний огляд за участю лікаря-педіатра, стоматолога, логопеда (інші спеціалісти за показаннями) та диспансеризацію ди-тини, лабораторні дослідження (загальний аналіз крові, сечі, дослідження на гельмінтоз);
2.2. оздоровлення та лікування дітей груп "ризику" та диспансерної групи;
2.3. оформлення медичної документації (ф. № 026/о), яка включає:
а) результати обов’язкового медичного профілактичного огляду, диспансери-зації та оздоровлення з висновками спеціалістів;
б) дані про профілактичні щеплення (ф. № 063/о);
г) дані лабораторних досліджень;
д) рекомендації щодо режиму на період адаптації дитини в дошкільному на-вчальному закладі, груп по фізичному вихованню, диспансерних хворих - по спостереженню та оздоровленню.
3. У разі перенесеного гострого захворювання дитиною, що готується для від-відання дошкільного навчального закладу вперше, її направлення в заклад пропо-нується здійснювати не раніше ніж через 2 тижні після клінічного одужання.
4. Проведення планових профілактичних щеплень пропонується завершити не менш, як за 1 місяць до початку відвідування дошкільного навчального закладу.
5. Питання про направлення до дошкільного навчального закладу дітей груп ризику, а також дітей з хронічною патологією та вродженими вадами розвитку вирішуються індивідуально за участю лікарів-спеціалістів.
6. Питання про відвідування дошкільного навчального закладу дітьми, батьки яких відмовляються від щеплень вирішується лікарсько-консультативною комісією.

- Оформление медкарты форма 026/о http://ukraine.uapravo.net/data2008/base54/ukr54895/page7.htm

Медична карта дитини (для школи, школи-інтернату, школи-ліцею, дитячого будинку, дитячого садка) (форма N 026/о)
Медична карта дитини (форма N 026/о) заповнюється на кожну дитину, яка перебуває в учбово-виховному закладі і дає уяву про стан здоров'я, а також відображає всі лікувально-профілактичні заходи, які проводились по відношенню її в період перебування в дитячому садку, школі, школі-ліцею, дитячому будинку, школі-інтернаті. Паспортна частина медичної карти дитини і анамнестичні дані на дітей, які поступили в перший клас школи, заповнюються на підставі записів в "Iсторії розвитку дитини" (форма N 112/о) медичними працівниками дитячої поліклініки, ФАПу, при проведенні поглибленого огляду цих дітей. На дітей, які поступили в дитячі садки і дитячі будинки, ф. N 026/о заповнюється на підставі виписки із ф. N 112/о, яка видається поліклінікою, або при опитуванні батьків.
Надалі всі записи в медичній карті роблять медичні працівники учбово-виховних закладів в порядку поточних наглядів, при проведенні періодичних оглядів і протиепідеміологічних заходів. Форма вміщає спеціальний розділ "Відомості про госпіталізацію" "Пропуски через санаторно-курортне лікування" для реєстрації причин пропусків через хвороби протягом всього періоду перебування дитини в дошкільному закладі, школі, дитячому будинку. Заповнюється даний розділ на підставі довідки (ф. N 095/о ( vb369282-00 ).
Для дітей, які перебувають під диспансерним наглядом, в медичній карті дитини є спеціальний розділ "Відомості про диспансерне спостереження", який включає контроль за явками до спеціаліста і дані періодичних спеціалізованих оглядів. Результати медичних оглядів виділені в медичній карті в спеціальний розділ "Дані поглибленого медичного огляду", де відмічаються дані про огляди спеціалістів, оцінку фізичного розвитку, висновок про стан здоров'я, рекомендації спеціалістів. Спеціально виділений розділ "Профілактичні щеплення", де зазначені результати проведених всіх необхідних щеплень. При переведенні дитини із дитячого садка в школу, із однієї школи в іншу карта передається разом з особистою справою дитини (учня).

Поствакцинальные осложнения

Закон України „Основи законодавства України про охорону здоров'я": Ст.42 Медичне втручання (застосування методів діагностики, профілактики або лікування, пов'язаних із впливом на організм людини) допускається лише в тому разі, коли воно не може завдати шкоди здоров'ю пацієнта.

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 27 квітня 1998 р. за N 267/2707 http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=z0267-98
 
Інструкція  з планування епіднагляду за побічною дією імунобіологічних  препаратів, виявлення та реєстрації поствакцинальних реакцій, ускладнень
 
1. Виявлення і реєстрація поствакцинальних реакцій та поствакцинальних ускладнень
1.3. Реєстрації   підлягають   всі  випадки  поствакцинальних реакцій та ускладнень, а саме:
     1.3.1. Всі абсцеси в місці введення вакцини.
     1.3.2. Всі летальні випадки,  що трапляються протягом 30  діб після імунізації.
     1.3.3. Всі  випадки  госпіталізації,  що  мають   зв'язок   з імунізацією.
     1.3.4. Інші   порушення,   що   мають   часовий   зв'язок   з імунізацією.
 
БЦЖ 
Реакция  Місцева: інфільтрат 5-10 мм Сильна місцева: набряк м'яких тканин більший 20 мм, інфільтрат більший 10 мм  Загальна: підвищення температури без вираженого порушення загального стану дитини Сильна загальна: не буває
 
Ускладнення 
Підшкірні холодні абсцеси (порушення техніки введення) Поверхнева виразка (порушення техніки введення) Регіональні лімфаденіти Келоїдний рубець Остеомієліт  Генералізована БЦЖ-інфекція
 
АКДП
Реакция Місцева: гіперемія шкірних покривів, інфільтрат Сильна місцева: набряк м'яких тканин більший 5 см діаметром, інфільтрат більший 2 см Частота сильних місцевих реакцій не повинна перевищувати 4% Загальна: підвищення температури без вираженого порушення загального стану дитини Сильна загальна: підвищення температури вище 38,6 град.C
 
Ускладнення 
Алергічні ускладнення: набряк типу Квінке, сип типу кропивниці, загострення алергічних захворювань В окремих випадках системні реакції типу анафілактичного шоку Колаптоїдний стан: зниження м'язового тонусу, різке збліднення, запаморочення, сонливість, серцево-судинна чи дихальна недостатність Енцефапопатія: порушення мозкових функцій, підвищення внутрішньочерепного тиску (у дітей - безперервний пронизливий крик), порушення свідомості, судоми, патологічні рефлекси, парези кінцівок В окремих випадках енцефаліт Резидуапьний стан: виникнення судом при t< 39 град. C, якщо вони були відсутні в анамнезі та повторилися протягом року після щеплень Гострий нефрит, гострий міокардит, серозний менінгіт (дуже рідко) 
 
Про можливі реакції та ускладнення вас зобов'язаний попередити доктор!

 МОЗ - додатки 1,2 до наказу №48 "Про порядок проведення профілактичних щеплень в Україні та контроль якості й обігу медичних імунобіологічних препаратів" від 03.02.2006. Дивитись - http://www.moz.gov.ua/ua/main/docs/?docID=6114
 
Згідно вищезгаданого наказу, «2.1. Особи, які підлягають щепленням (або їх батьки чи особи, які їх замінюють), повинні бути проінформовані медичними працівниками про можливість виникнення побічної дії та її характерні ознаки після застосування певної вакцини».
 
Далі читаємо: «2.3. Реєстрації з відповідним записом у медичній документації (карта профілактичних щеплень дитини та історія її розвитку, амбулаторна карта чи історія хвороби дорослих) або в іншому документі, куди вносяться дані про профілактичні щеплення, підлягають усі випадки ПВР та ПВУ відповідно до додатка 1 “Післявакцинальні реакції та ускладнення” та додатку 2 “Строки розвитку післявакцинальних реакцій та ускладнень” цієї Інструкції, а також: - абсцеси в місці введення вакцини; - летальні випадки, що трапляються протягом 30 діб після імунізації;»

Додаток 1 до Інструкції щодо організації епідеміологічного нагляду за побічною дією імунобіологічних препаратів Післявакцинальні реакції та ускладнення.

А. Коди клінічних проявів післявакцинальних реакцій :
1. Підвищення температури до 390 С.
2. Підвищення температури більше 390 С (сильна загальна).
3. Температура, яка не зареєстрована в медичній документації.
4. Біль, набряк м‘яких тканин > 50 мм, гіперемія у місці введення > 80 мм, інфільтрат > 20 мм (сильна місцева).
5. Лімфоаденопатія.
6. Головний біль.
7. Дратівливість, порушення сну.
8. Висипання неалергічного ґенезу.
9. Анорексія, нудота, біль у животі, диспепсія, діарея.
10. Катаральні явища.
11. Міальгія, артралгія.

В. Коди клінічних проявів післявакцинальних ускладнень:
12. Абсцеси.
13. Анафілактичний шок та анафілактоїдні реакції.
14. Алергічні реакції (набряк Квінке, висипка типу кропивниці, синдром Стівенса-Джонсона, Лайела).
15. Гіпотензивний-гіпореспонсивний синдром (гостра серцево-судинна недостатність, гіпотонія, зниження тонусу м‘язів, короткочасне порушення або втрата свідомості, судинні порушення в анамнезі).
16. Артрити.
17. Безперервний пронизливий крик (тривалістю від 3 годин і більше).
18. Судоми фебрильні.
19. Судоми афебрильні.
20. Менінгіти/енцефаліти.
21. Анестезія/ парестезія.
22. Гострий в‘ялий параліч.
23. Вакциноасоційований паралітичний поліомієліт.
24. Синдром Гійєна-Барре (полірадікулоневрит).
25. Підгострий склерозувальний паненцефаліт.
26. Паротит, орхіт.
27. Тромбоцитопенія.
28. Підшкірний холодний абсцес.
29. Поверхнева виразка понад 10 мм.
30. Регіональний лімфаденіт(и).
31. Келоїдний рубець.
32. Генералізована БЦЖ-інфекція, остеомієліт, остеїт.
 

УЗКОПРОФИЛЬНЫЕ СПЕЦИАЛИСТЫ И АНАЛИЗЫ

Узкопрофильные специалисты должны написать в форме 026/о, что ребенок здоров. Если возникают какие-то вопросы, они пишут в карте уточнения (рекомендации и так далее). Анализы сдаются быстро, только на энтеробиоз придется три раза в лабораторию сходить. Все выводы специалистов у вас на руках, анализы сделаны, вложены в карточку. Идем к фтизиатру-иммунологу-прививочной комиссии.

Если ваш педиатр послал вас к иммунологу, то вас на приеме у него опять начнут обрабатывать о пользе и необходимости вакцинации, распишут индивидуальных график прививок и отправят восвояси. Так было с нами, только к иммунологу на консультацию я ходила раза 2 или 3 (не могу сказать почему)))). Потом нас педиатр отправила на прививочную комиссию, где была выдана резолюция (после долгого совещания), что карточка оформлена по настоянию родителей. Ребенку присвоили группу здоровья. Тогда, когда мы оформлялись (лето 2011 год), резолюция "Детский сад посещать может" была незаконна. Хотя ее сады и требовали, но опять же в незаконном порядке. Со вторым ребенком нас направили к фтизиатру. Там я сделала снимок (рентген), от пробы Манту я сразу отказалась, а пробу Суслова нужно было ждать. Поскольку врач в поликлинике принимает раз в месяц, то я решила сделать ребенку рентген. По результату рентгена фтизиатр порекомендовала делать 2 раза в год Манту и написала, что посещать детский сад может.

В поликлинике нам оформили карточку, присвоили группу здоровья, и выдали ее на руки, форма 026/о, где были занесены:
- эпикриз педиатра
- результаты анализов
- вердикты специалистов
- заветная фраза "Детский сад посещать может", которую обязали приписывать в карту с ноября 2011 года : 

ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабінету Міністрів України від 12 березня 2003 р. N 305
 
ПОЛОЖЕННЯ про дошкільний навчальний заклад
 
Організаційно-правові засади діяльності
дошкільного навчального закладу
 
6. Прийом   дітей   до   дошкільного   навчального    закладу здійснюється  керівником  протягом  календарного  року на підставі заяви батьків або   осіб,  які їх замінюють,  медичної довідки про стан   здоров   дитини   з  висновком  лікаря,  що  дитина  може відвідувати  дошкільний  навчальний  заклад,  довідки  дільничного лікаря  про  епідеміологічне  оточення,  свідоцтва про народження.  (Абзац перший пункту 6 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1204 ( 1204-2011-п ) від 16.11.2011 }
 
ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2011 р. N 1204
 
ЗМІНИ, що вносяться до Положення про дошкільний навчальний заклад ( 305-2003-п )
 

  1. Абзац  перший  пункту  6  після слів "медичної довідки про стан здоров'я дитини" доповнити словами "з  висновком  лікаря,  що дитина може відвідувати дошкільний навчальний заклад".

 
Источник: http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/305-2003-п
http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/1204-2011-п Верховна Рада Украины, Официальный веб-портал

Также в поликлинике выдается справка про эпидемиологическое окружение (обычная маленькая справка, что ребенок здоров и в контакте с больными не пребывал). Она действительна в течение 3-х дней, пожтому поспешите нанести визит в садик. Берете карточку и идете к заведующей выбранного вами садика. 

Что нам говорит БУКВА ЗАКОНА по поводу групп здоровья?

Примірне положення про комплексну оцінку здоров’я дітей http://lviv.medprof.org.ua/uploads/media/Про_удосконалення_амбулаторно-поліклінічної_допомоги_дітям_в_Україні.pdf статья 1.29

3. За станом здоров’я діти розподіляються на групи здоров’я:
- перша група - здорові діти, які не мають відхилень за всіма ознаками здо-ров’я: не хворіють за період спостереження або мають незначні одиничні від-хилення, які не впливають на стан здоров’я і не потребують корекції;
- друга група - діти групи "ризику" - діти з ризиком виникнення хронічної патології та ті, що часто (4 і більше разів на рік) хворіють. Це діти з функціона-льними відхиленнями, обумовленими ступенем морфологічної зрілості органів та систем, діти першого року життя з обтяженим акушерським і генеалогічним анамнезом, ті, що часто хворіють, або, які тяжко перехворіли з несприятливим перебігом реабілітаційного періоду і т. інше;
- третя, четверта і п’ята групи - хворі діти з хронічною патологією в стадії компенсації, субкомпенсації і декомпенсації.
Примірна схема розподілу дітей раннього та дошкільного віку по групам здоров'я (додається). 

ПОХОД В ДЕТСКИЙ САД

Что говорит нам БУКВА ЗАКОНА по поводу принятия ребенка в детский сад?

- Положення про дошкільний навчальний заклад №305 від 12/03/2003 (редакция 01/02/2014) http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/305-2003-п

2. Дошкільний навчальний заклад у своїй діяльності керується Конституцією України ( 254к/96-ВР ), Законами України "Про освіту" ( 1060-12 ), "Про дошкільну освіту" ( 2628-14 ), іншими законодавчими актами, актами Президента України, Кабінету Міністрів, наказами МОН, інших центральних органів виконавчої влади, рішеннями місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, цим Положенням та власним статутом.

6. Прийом дітей до дошкільного навчального закладу здійснюється керівником протягом календарного року на підставі заяви батьків або осіб, які їх замінюють, медичної довідки про стан здоров'я дитини з висновком лікаря, що дитина може відвідувати дошкільний навчальний заклад, довідки дільничного лікаря про епідеміологічне оточення, свідоцтва про народження. { Абзац перший пункту 6 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1204 ( 1204-2011-п ) від 16.11.2011 } Тут идет речь об изменениях, когда потребовали приписку "Детский сад посещать может"

11. За дитиною зберігається місце в дошкільному навчальному закладі державної та комунальної форм власності у разі її хвороби, карантину, санаторного лікування, на час відпустки батьків або осіб, які їх замінюють, а також у літній оздоровчий період (75 днів). 

12. Відрахування дитини з дошкільного навчального закладу державної та комунальної форми власності може здійснюватись: за бажанням батьків або осіб, які їх замінюють; на підставі медичного висновку про стан здоров'я дитини, що виключає можливість її подальшого перебування у дошкільному навчальному закладі даного типу; у разі несплати без поважних причин батьками або особами, які їх замінюють, плати за харчування дитини протягом двох місяців. Адміністрація дошкільного навчального закладу зобов'язана письмово повідомити батьків або осіб, які їх замінюють, про відрахування дитини не менш як за 10 календарних днів. Забороняється безпідставне відрахування дитини з дошкільного навчального закладу. 

При вторичном посещении детского садика вам могут отказать в приеме (незаконно), либо принять, поскольку ребенок здоров на основании медицинского заключения. Если заведующая не против вашего посещения детского сада, она принимает ваше заявление (в произвольной форме), медкарту форму 026/о, копию свидетельства о рождении. Рассказывает вам об особенностях детского сада, о его правилах и так далее.

Если заведующая отказывается принимать вашего ребенка в дошкольное учреждение, дайте ей понять, что ее решение - незаконно. Попросите ее написать на вашем заявлении о принятии ребенка в детский сад ПРИЧИНУ ОТКАЗА. Как правило, причину указать не могут. Если разговор из спокойного переходит на повышенные тона, дайте заведующей прочитать вот это письмо МОЗ и МОН, которое выдано буквально накануне, 29 сентября 2014 года. Картинка кликабельна - кликаете мышкой и она увеличивается.


И вторая страничка


И третья страничка


Вторая страница, посл. абзац: как причины для отказа, по словам представителя МОЗа, указаны только неблагоприятное эпидокружение и/или индивидуальные показатели. И всё. Никаких других причин для отказа МОЗ не видит. В МОЗ обещали держать ситуацию под контролем и реагировать на нарушения, т.е. на невыдачу справок здоровым непривитым.
Контакты: (044) 253-69-39, Левченко Валентина Юрьевна
Источник: http://www.privivok.net.ua/smf/index.php/topic,1457.msg18317.html#msg18317

НОРМАТИВНАЯ БАЗА

- Конституція України від 28 червня 1996 р. (зі змінами та доповненнями) http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/254к/96-вр

- Рішення Конституційного Суду України у справі за конституційним поданням 50 на­родних депутатів України про офіційне тлумачення положень частини третьої статті 53 Конституції України «держава забезпечує доступність і безоплатність дошкільної, по­вної загальної середньої, професійно-технічної, вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах» (справа про доступність і безоплатність освіти) від 4 березня 2004р. №5-рп/2004 http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/KS04005.html

- Закон України «Про охорону дитинства» від 26 квітня 2001 р. № 2402-ІП (зі змінами та доповненнями) http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/2402-14

- Закон України «Про захист населення від інфекційних хвороб» від 6 квітня 2000 р. № 1645-ІП (зі змінами та доповненнями) http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/1645-14

- Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Положення про дошкіль­ний навчальний заклад» від 12 березня 2003 р. № 305 (зі змінами та доповненнями) http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/305-2003-п

- Наказ Міністерства охорони здоров'я України «Про затвердження форм облікової статистичної документації, що використовується в поліклініках (амбулаторіях)» від 27 грудня 1999 р. № 302 (зі змінами та доповненнями) http://mozdocs.kiev.ua/view.php?id=1476

- Наказ Міністерства охорони здоров'я України «Про удосконалення амбулаторно-поліклінічної допомоги дітям в Україні» від 29 листопада 2002 р. № 434 (зі змінами та доповненнями) http://mozdocs.kiev.ua/view.php?id=2016

НОРМАТИВЫ в развернутом виде

Законен ли отказ от приёма непривитых детей в детский сад или школу?
 
 Нет, не законен. Хотя один из законов Украины и запрещает непривитым детям посещать детские учреждения:
 
Закон України „Про захист населення від інфекційних хвороб":
Ст.15 Дітям, які  не  отримали  профілактичних  щеплень  згідно   з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється,

однако ряд других законов (и в первую очередь Конституция, имеющая найвищу юридичну силу - ст.8) устанавливает безусловное право на образование для каждого ребёнка:
 
Конституція України:
Ст.53               Кожен має право на освіту. Повна загальна середня освіта є обов'язковою.
 
Рішення Конституційного Суду України вiд 04.03.2004 № 5-рп/2004:
доступність освіти як конституційна гарантія реалізації права на освіту ... означає, що нікому не може бути відмовлено у праві на освіту, і держава має створити можливості для реалізації цього права;
 
 Закон України „Про охорону дитинства":
Ст.19         Кожна дитина має право на освіту.
 
 Закон України „Про загальну середню освіту":
Ст.2        ...забезпечення права громадян на  доступність  і  безоплатність здобуття повної загальної середньої освіти;
Ст.6        ...громадянам України  незалежно  від ...переконань... або   інших   ознак  забезпечується  доступність  і  безоплатність здобуття  повної  загальної  середньої  освіти ...
 
 Закон України „Про дошкільну освіту":
Ст.2        ... забезпечення права  дитини  на  доступність  і  безоплатність здобуття дошкільної освіти;
Ст.6        ... доступність для   кожного  громадянина  освітніх  послуг,  що надаються системою дошкільної освіти...
 
 Закон України „Про  освіту":
Ст.3    Громадяни України мають право на безкоштовну освіту в усіх державних  навчальних  закладах  незалежно  від ... світоглядних переконань...стану здоров'я та інших обставин.
Ст.6    Основними принципами освіти в Україні є: доступність  для  кожного  громадянина  усіх  форм  і   типів освітніх послуг, що надаються державою;
 
 Перший Протокол до Конвенції про захист прав і основних свобод людини:
Ст.2       Нікому не може бути відмовлено в праві на освіту.
 
Конвенція про права дитини:
Ст.28    1. Держави-учасниці визнають право  дитини  на  освіту,  і  з метою  поступового  досягнення  здійснення цього права на підставі рівних можливостей вони, зокрема: ...а) вводять безплатну й обов'язкову початкову освіту.
 
Загальна декларація прав людини:
Ст.26     1. Кожна людина має право  на  освіту. Початкова освіта повинна бути обов'язковою.
 
Міжнародний пакт про економічні, соціальні і культурні права:
Ст.13      1. Держави,  які беруть участь у цьому Пакті,  визнають право кожної людини на освіту.
    2.а) початкова освіта повинна бути обов'язкова
       b) середня   освіта повинна  бути  відкрита  і зроблена доступною для всіх шляхом вжиття всіх необхідних  заходів.
 
Конвенція про боротьбу з дискримінацією в галузі освіти:
Ст.1       1. ... выражение "дискриминация" охватывает всякое  различие,  исключение,  ограничение  или  предпочтение  по признаку ...   убеждений ...  которое  имеет  целью  или следствием уничтожение или нарушение равенства отношения в области образования, и, в частности:
     а. Закрытие  для  какого-либо  лица  или группы лиц доступа к образованию любой ступени или типа.
 
 Кроме того, ряд законов защищает граждан Украины от дискриминации, связанной с убеждениями или состоянием здоровья:
 
Конституція України:
Ст.24      Громадяни  мають  рівні  конституційні  права  і свободи та є рівними перед законом. Не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками ...переконань... або іншими ознаками.
 
 Закон України „Основи законодавства України про охорону здоров'я":
Ст.6                 Кожний громадянин України має право на охорону  здоров'я,  що передбачає: ... и)  правовий  захист   від    будь-яких    незаконних    форм дискримінації, пов'язаних із станом здоров'я;
 
Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод:
Ст.14(1)          Здійснення прав  і  свобод гарантується  без будь-якої дискримінації за ознакою ...переконань...  або   інших обставин.
 
Протокол N 12 до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод:
Ст.1        1. Здійснення    будь-якого   передбаченого   законом   права забезпечується без дискримінації за будь-якою  ознакою,  наприклад за ознакою ...переконань... або за іншою ознакою.
               2. Ніхто  не  може  бути  дискримінований  будь-яким  органом державної  влади  за будь-якою  ознакою,  наприклад  за тими,  які зазначено в пункті 1.
 
Конвенція про права дитини:
Ст.2      1. Держави учасники... забезпечують усі... права... без якої-небудь дискримінації, незалежно від стану здоров'я... дитини.
             2. Держави-учасниці  вживають  всіх  необхідних  заходів  для забезпечення  захисту  дитини  від  усіх  форм  дискримінації  ... на підставі ... висловлюваних поглядів чи переконань дитини,  батьків дитини,  законних опікунів чи інших членів сім'ї.
 
 Конвенція про захист прав і гідності людини щодо застосування біології та медицини (Конвенція про права людини та біомедицину):
Ст.1                 Сторони цієї Конвенції захищають гідність і  тотожність  всіх людей  та  гарантують кожній особі - без дискримінації - повагу до її  недоторканості  та  інших  прав   і   основних   свобод   щодо застосування біології та медицини.
 
Загальна декларація прав людини:
Ст.19      Кожна людина  має  право на свободу переконань і на вільне їх виявлення;  це право включає свободу  безперешкодно  дотримуватися своїх  переконань
 
Європейська соціальна хартія
Ч.1          11. Кожна людина має право користуватися будь-якими заходами, що дозволяють їй досягти найкращого стану здоров'я.
 

РЕШЕНИЕ СУДА ПО ДЕЛУ О НЕПРИВИТЫХ ДЕТЯХ В САДУ справа № 2-2776/2010 р 

Это одно из решений, их множество.

Р І Ш Е Н Н Я ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  05 жовтня 2010 року. http://yandex.ua/clck/jsredir?from=yandex.ua%3Byandsearch%3Bweb%3B%3B&text=&etext=470.OqhDJVgHc7hDuUUb-F0n7IYncLwwJy6MD2bRQZvc3pGg6XrbA8p59h1-NYtsQz2gU_paJ_QK9IP6l_TISMuPyjgyjcEzqt8VJ2X2c7qmEw7TDiHM_aTSny-Q9RbojVth.f57b84cb1831829e9ab66930fb5e6795aa7226d2&uuid=&state=AiuY0DBWFJ4ePaEse6rgeAjgs2pI3DW9J0KiE5XNXd1-5lCoUJb8Spzg0aAClArkHM-JUIm78Se9i8haxxHVCFfMBucKORYJxIpjXJMoR4mJmbtr2HDEEmzRg84nvP7u6cXoz7I_19wx2OA3PotrEX_V7VXHiqZa2-dSogKS8uA_PeLoTCVaummHJDVXUrjyFUAVkDybI2WYjkgHFcZP1fYkZRcQxjihEFyF05TXv25CFL_9xiR_eeGukN3TAuM3jwhQyqiifw6M1GdcyKMGyxxZUAvS7XQVimzWNkC03t_Smq-ff1gAc-W1FiATUaWTyEY-vE6Mc-JjwvD986CQZA_Xj8jKhfhp3Np-WnJB0kw&data=UlNrNmk5WktYejR0eWJFYk1LdmtxcjZXeVZMMTRycDQ1SzBrV1A5dTNOQnFsbldLWGJ6MkkxU2xkUXNsWHNxdGVzMGxfdkdaRlJWeFVQclpKaVo2ZzlzTzFCSjdsaDZna2NEWGV1UzN0U3g2NnEzUEVQeUFsRDd0ZUVocjM5X1ItbVVZU2JMbmtXXzkxOThzVk82ck1fWXFYa1VwWFNIUFVYM2M0dXh3aU5WN05vWE1mUk9nQXZ0VTJxOGsxTE5KVi14NG5lWUdXVWdwM1paSVMxZnpJQQ&b64e=2&sign=ff6740ce8fa3fe6d05ce59ac4df6fd7d&keyno=0&l10n=ru&cts=1412687970500&mc=3.321928094887362
 
 Керченський міський суд АР Крим у складі судді Муратової Ж.А. при секретарі Роднової І.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Керчі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 що діє на користь  малолітнього сина ОСОБА_2 до Керченського комунального  дошкільного учбового закладу № 47  «Барвінок»  комбінованого типу Керченської  міської ради  АР Крим про визнання незаконними та зобов’язання здійснити певні дії, -                                                        
                                                       
                                   ВСТАНОВИВ:
 
 Позивач звернувся з даним позовом до Керченського комунального  дошкільного учбового закладу № 47  «Барвінок»  комбінованого типу Керченської  міської ради  АР Крим  та просив суд визнати незаконної відмову у прийому її малолітнього сина, ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, в даний дошкільний учбовий заклад та зобов’язати відповідача забезпечити право на здобування дошкільної освіти шляхом прийому її дитини в цей  дошкільний учбовий заклад.  
 
Вимоги мотивує тим, що відповідач необґрунтовано відмовив у прийому її дитини за мотивами,  що дитина не отримала профілактичних щеплень згідно календарю щеплень, вважає дії відповідача незаконними оскільки відповідно до довідки її дитина здорова і медичні протипоказання відносно здоров'я дитини, що перешкоджають його прийому і знаходженню в дошкільному учбовому закладі, відсутні.
 
Представник відповідача у судовому засіданні пояснив, що згідно ст. 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» дітям, які не отримали профілактичних щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється, тому просив суд відмовити у позову.  
 
Вислухавши думку позивача, його представника, відповідача, дослідивши матеріали справи і представлені докази, суд вважає, що позов підлягає задоволенню в повному обсязі з наступних підстав.
 
Судом встановлено, що відповідач на заяву позивача дав відповідь вих. № 01/01-09 від 15.01.2010 р., згідно з яким ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 не отримав відповідних профілактичних щеплень, тому у прийому в дошкільний учбовий заклад йому відмовлено. Суд вважає що такі дії відповідача суперечать діючому законодавству України.    
 
Так згідно ст. 53 Конституції України кожен має право на освіту. Держава забезпечує доступність дошкільної освіти в державних і комунальних учбових закладах. Згідно з рішенням Конституційного суду України від 04.03.2004 р. № 5-рп/2004  доступність освіти як конституційна гарантія реалізації права на освіту означає, що нікому не може бути відмовлено у праві на освіту, і держава має створити можливості для реалізації цього права.    
 
Відповідно до ст. 34 Закони України «Про освіту» прийом дітей в дошкільні учбові заклади проводиться за бажанням батьків. Згідно ст. 36 «Про дошкільну освіту» батьки мають право вибирати дошкільний учбовий заклад. У відповідності із п. 6 Положення про дошкільний учбовий заклад, затвердженого постановою КМ України від 12.03.2003 р. №305, прийом дітей в дошкільний учбовий заклад здійснюється керівником протягом календарного року на підставі заяви батьків або осіб, які їх замінюють, медичної картки про стан здоров'я дитини, довідки дільничного лікаря про епідеміологічне оточення, свідоцтва про народження.
 
Згідно зі ст. 12 Закону України «Про охорону дитинства» батьки несуть відповідальність за стан здоров'я дитини, його фізичний розвиток.
 
Відповідно до ст. 12 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» медичні працівники, які проводять профілактичні щеплення, зобов'язані надавати об'єктивну інформацію особам, яким проводять щеплення, або їх законним представникам про ефективність профілактичних щеплень і можливі післявакцинальні ускладнення. Особам, що не досягли п'ятнадцятирічного віку, профілактичні щеплення проводяться за згодою їх об'єктивно інформованих батьків, які мають право відмовитися від щеплень за відсутності повної об'єктивної інформації про вплив щеплень на стан здоров'я і подальші наслідки.
 
Дане право на відмову від щеплень закріплене і в п. 21 «Положення про організацію і проведення профілактичних щеплень», затimg src=єктивної інформації про вплив щеплень на стан здороввердженого наказам МОЗ України від 16.09.2011  N 595.
 
Позивач згідно зі ст. 12 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» відмовився від ряду щеплень, про що є відповідні записи в індивідуальній карті її сина.
 
Згідно статті 28 «Основи законодавства України про охорону здоров'я»  держава забезпечує нагляд і контроль за створенням сприятливих для здоров'я умов праці, навчання, побуту і відпочинку, сприяє суспільному контролю за цими питаннями.
 
На підставі стаття 43 «Основи законодавства України про охорону здоров'я» пацієнт або його законні представники можуть відмовитися від профілактики, лікування, діагностики.  
 
Стаття 57 «Основи законодавства України про охорону здоров'я» говорить, що материнство і здоров'я дитини охороняється державою. І з метою охорони материнства, матери надається право на самостійне вирішення питань матери, що стосуються, її дитини.
 
На підставі ст.53 Конституції України, ст.12 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», ст. 27 Закону України «Про забезпечення санітарного і епідемічного благополуччя населення», ст.ст.42, 43, 57, 59 «Основи законодавства України про охорону здоров'я», ст. ст. 12, 19 Закону України «Про охорону дитинства», ст. 34 Закони України «Проnbsp; «Барвінок» освіту»,  ст. 36 «Про дошкільну освіту», керуючись ст.212-215 ЦПК України, суд -                                 
                              
                                      ВИРІШИВ:  
 
 Позов ОСОБА_1 що діє на користь  малолітнього сина ОСОБА_2 до Керченського комунального  дошкільного учбового закладу № 47  «Барвінок»  комбінованого типу Керченської  міської ради  АР Крим про визнання незаконними та зобов’язання здійснити певні дії задовольнити.
 
Визнати незаконними дії Керченського комунального  дошкільного учбового закладу № 47  «Барвінок»  комбінованого типу Керченської  міської ради  Автономної Республіки Крим в частині відмови прийняти ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, у дошкільний учбовий заклад.  
 
Зобов'язати Керченський комунальний  дошкільний учбовий заклад № 47  «Барвінок»  комбінованого типу Керченської  міської ради  АР Крим  забезпечити право на здобування дошкільної освіти шляхом прийняття ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, у дошкільний учбовий заклад № 47  «Барвінок»  комбінованого типу Керченської  міської ради  АР Крим.
 
 Рішення суду набирає закону силу після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає закону силу після розгляду справи апеляційним судом.
 
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Апеляційного суду АРК через Керченський міський суд протягом десяти днів з дня його проголошення, а особи які брали участь у справі, але не були присутні під час проголошення судового рішення можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Мне во многих вопросах несравнимо помог портал Лига Защиты Гражданских Прав http://www.privivok.net.ua/smf/index.php/topic,1147.0.html Здесь вы сможете найти ответы на многие вопросы, а что не найдете, всегда можете спросить, за это не бьют :)))

От себя хочу добавить, что не стоит покупать фиктивные справки, пробуйте добиваться правды законным путем, и все у вас получится!

 

Комментарии

Аватар пользователя Sophia Bashtan
Тата, спасибо. очень информативно, четко и ясно. Огромнейший труд!
Аватар пользователя Тата
Спасибо :) За каждой строчкой кроется недюжинный труд и нервов куча :)
Большое спасибо!!! Очень много просматривала сайтов с информацией, но вы раскыли всё очень досконально. Ну вот и мы "вступаем в бой" по законному пути. Дай Бог нам крепких нервов и удачи! )))
Аватар пользователя Тата
Я желаю вам удачи! Все у вас получится. Главное, быть настойчивой и дать понять, что будет так, как вы хотите :) Напишите потом, плиз, как у вас дела. Держу кулаки :)